0.00
0.00
0.00

Kızlı erkekli kampa hazırlanıyorlar ÖZEL HABER

Kızlı erkekli kampa hazırlanıyorlar ÖZEL HABER

ADD, kırda çadırlarda bir araya getireceği kızlı-erkekli gençlere alkol de ikram edecek… Yıllar önce CHP’lilerin altına imza attığı “Kadeş rezaleti” benzeri bir ortamın oluşturulmasından endişe ediliyor.


13 Ağustos 2007 12:15
font boyutu küçülsün büyüsün


Kenan Ersözlü'nün haberi

Dağda ADD kampı “Kadeş rezaleti”ni hatırlattı

ADD, kırda çadırlarda bir araya getireceği kızlı-erkekli gençlere alkol de ikram edecek… Yıllar önce CHP’lilerin altına imza attığı “Kadeş rezaleti” benzeri bir ortamın oluşturulmasından endişe ediliyor.  

Jandarma eski Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur’un genel başkanlığını yaptığı Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) bünyesinde organize ettiği “kır gençlik kampları”na Afyon’dan start veriliyor. ADD üyesi olmayanların aralarında bulunabileceği kızlı erkekli gençlere "eğitim seminerleri" verilerek, “ülke sorunları”nın tartışılacağı belirtilen kampın ilki 23-26 Ağustos 2007 tarihleri arasında Afyon’da gerçekleştirilecek.

Emekli Orgeneral Eruygur’un başkanı olduğu ADD bünyesinde organize ettiği “kır gençlik kampları”, CHP’lilerin “Kadeş rezaleti”ni hatırlattı. 23 Ağustos’ta Afyon’da başlayacak olan ADD’nin gençlik kampına katılacak kızlı erkekli gençler kırda tanışıp, kaynaşacaklar, geceyi kırda çadırlarda geçirecekler. Kamp ateşi etrafında müzik dinleyip, gençlik şöleni düzenleyecekler. Kampın son gününde, Büyük Taarruzun 85. yıl dönümünü münasebetiyle Gazi Çeşmesinden Kocatepe’ye yürüyecekler. Edinilen bilgilere göre, kır kampında alkol de olacak. Özellikle son günün akşamında düzenlenecek olan gençlik şöleninde gençler rahat rahat alkol alabilecekler. Alkollü içecekler ADD Afyon şubesi tarafından temin edilecek. Gençler de özellikle istedikleri yiyecek ve içecekleri yanlarında getirebilecekler. 

ADD’Lİ YETKİLİLER: ALKOLÜ BİZ AYARLAYACAĞIZ

Afyon ADD Şubesi yetkilileri, kamp programı hakkında bilgi almak, alkol olup olmadığını sormak için kendilerini arayan gençlere aynen şöyle diyor: “Bütün yiyecek içecekleri Afyon şube olarak biz karşılayacağız. Gençler hiçbir harcama yapmayacak. Ancak katılımcılar özellikle getirmek istediği yiyecek içecekleri yanlarında getirebilirler. Programda olmamasına rağmen, Afyon’la irtibatlı olacağımız için son günün akşamı alkol ikramımız olabilecek. Onu biz organize edeceğiz.”

KADEŞ REZALETİ, NEYDİ?

ADD’nin “kızlı erkekli kır gençlik kampları”, CHP’lilerin “Kadeş rezaleti”ni hatırlattı. CHP, 18 Mart 1962’de tarihe “Kadeş rezaleti” diye geçen, gençliği Çanakkale’yle buluşturma gezisi düzenlenmişti. Kadeş adlı vapura doldurulan kızlı erkekli bin kadar genç, çağdaş gençlik dernekleri tarafından özel olarak seçilmişti. “Çanakkale şehitlerini ziyarete” giden gemiye yalnız genç kızlar ve erkekler değil, aşırı miktarda içki de doldurulmuştu. Yolculuk beklenebileceği gibi tam bir rezaletle sonuçlandı. Sarhoş olup gece boyu dans eden, yerlerde sızan, olmadık cinsel rezaletlere imza atan bu seçkin gençlik Çanakkale’ye çıktığında ayakta duracak halde değildi. Cümbür cemaat lokantalara dalmışlar, içkiler, naralar gırla devam etmiş ve bin kişi içinden şehitliklere gidecek topu topu 40-50 genç ancak bulunabilmişti.

GENÇ ANLATIYOR

Bir süre kamuoyundan saklanmaya çalışılan, ancak bir gazetecinin ifşasıyla deşifre edilen bu rezaletin perde arkası, zamanın gazetelerinde günlerce yazılıp çizilmişti. Kameralar gemide bulunanlara yönelince bir genç orada yaşadıklarını şöyle anlatmıştı (Bazı ifadeleri sansürlüyoruz) : “Gemi hareket eder etmez gençler gruplar halinde içki içmeye başladılar. Erkeklerin özellikle kızları sarhoş etmeye çalıştıkları belli oluyordu. Sarhoş olan kızlar, bir süre dans ettikten sonra erkekler tarafından dışarı çıkarılıyor ve karanlık bir yerlere götürülüyor, daha sonra beraberce dönüyorlardı. İstisnasız bütün masalarda kumar oynanıyordu. Kaptan gelip kumar kâğıtlarını toplamak istediyse de vermediler. Kendilerine karışmak isteyen birkaç görevliye, ‘Biz Atatürk’ün yolundayız, bize kimse karışamaz’ diye karşılık veriyorlardı. ‘Dağ Başını Duman Almış’ marşı, sarhoş naralarına karışıyordu. Dönüşte de aynı rezalet devam etti. Hatta bir grup genç, kapının önüne masa ve sandalye yığmak suretiyle bir koridoru kapatıp lambaları söndürmüşler, içeride çılgınlar gibi eğleniyorlardı. Birkaç kişi içki komasına girmiş, üç genç kız bekaretini yitirmiş, evlerine ağlayarak dönmüşlerdi.”

www.belgehaber.com    - ÖZEL

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (17)
 • kemalis gençlik / 27 Ağustos 2010 09:15

  oha diyorum başka birşey demiyorum. bu haberi yapanlara bu yakişir 2010 kocatepe kampndaydim ve atalarımızın yaşadiği sıkıntilari hissetmek namina ordaydık zor koşullar altındaydık... mukkemel zaferi hissetmek adina
 • mülteci1923 / 27 Ağustos 2008 04:50

  ayıp

  Bakıyorumda kendine müslümanın diyenler yalan söylemeye iftira atmaya başlamış artık bu mu sizin müslümanlığınız? Bu mudur sizin ahlaklı dürüst yayın anlayışınız ya adam gibi haber yapın ya da kapatın gidin. Bizler ATATÜRK'ün gençleri olarak oraya eğitime, diğer şubelerdeki arkadaşlarla tanışmaya, ve ülkemiz için neler yapabilirizi tartışmaya gittik. Sizin yaptığınız gibi ahlaksızlık yapmadık. Lütfen bundan sonra ADD yle ilgili haber yaparken doğru dürüst haber yapın...
  Saygılar....
  ADD Z.BURNU ŞUBE G.KOLLARI BAŞKANI
  ERCAN KÜÇÜK
 • cuneyt / 11 Ağustos 2008 09:11

  hahaha

  site add li hırsızların kuyruğuna basmış olmalıki feryat figan gırla...
  hele ağırdan gelinde samimi olalım.yalanmışda iftiraymışda sanki bu millet add yi bilmiyor.atatürkçü hırsızları bilmiyor.kemalist vurgunculardan bir haber sizde onlara kemalistlerin ne kadar dürüst olduğunu öğreteceksiniz öylemi?
  yani çok şükürki nesli tükenmiş kelaynak kuşları gibi bir elin sayısı kadar azsınız..
  allahdanki müzeliksiniz..
 • TARIK / 30 Haziran 2008 09:50

  MAŞALLAH

  MAŞALLAH, ELEŞTİRMEK BİLMEKTEN GEÇER DİYE BİLİRİM. GERÇİ BU KARALAMA YAZILARINI YAZANLAR ELEŞTİRİNİN N E OLDUĞUNU BİLMEDİKLERİ GİBİ BELDEN AŞAĞI AŞAĞILIK BİR ŞEKİLDE YORUMLAR YAPARAK, GENÇLERİ ZAN ALTINDA BIRAKMA ÇABASINDALAR. ASLINDA BU YORUMLARI YAPANLARA LAFIM YOK. ONLARI YETİŞTİREN GERİCİ ZİHNİYETE. KENDİSİNE SAYGI DUYMAYAN KİŞİ İNSANLARADA SAYGI DUYMAZ. HAYATTA EN ÖNEMLİ OLGU YARATANDIR VE ONA ULAŞMAK İNSANDAN GEÇER. İNSANI KAZANAMAYAN ONUDA KAZANAMAZ......
 • ekim elçin soytürk / 29 Ağustos 2007 13:07

  SEN BENİ KOVAMAZSIN, DEFOLUP GİDECEKSİNİZ VAHDETTİN GİBİ

  Siz ve sizin gibileri fişekleyenlere sesleniyorum :
  ABDullah gül benim de cumhurbaşkanım değildir.! Musa'nın RTE'Sİ bnm de başbakanım değildir..
  Defolup gitmesi gereken de biz değil, vatandaşo olmadığımız bir toplumz VATANINI ŞİKAYET EDEN, Vatandaşı olmadığımız bir ülkenin çıkarlarına VATANINI PEŞKEŞ ÇEKEN zihniyetin EVLATLARIDIR.! Ve dua etsinler ki bir gün VATAN'dan arkaslarını toplayıp gitmek zorunda kalmasınlar.! bunların sonu Vahdettindir.. Sıfatları da Vahdettininkiyle AYNIDIR.!
 • Yalçın AKAN / 27 Ağustos 2007 15:23

  Allahdan korkun

  İnsan bir haber yazarken önce Allahdan korkun insanlara iftira atmak günahların en büyüğü bende gittimyerinde gördüm 55 yaşındayım çok yazık bu haberi yazan cehennemlikdir cehennemlik.
 • KEMALİST DÜŞÜNCE / 27 Ağustos 2007 15:14

  AYIP YAA...

  NE OLUYOR MEDYAMIZA!!!NE ALKOLÜNDEN BAHSEDİYORSUNUZ...BİZ ATALARIMIZIN ÇEKTİĞİ ÇİLEYİ O GÜNKÜ çektiği sıkıntıları çekmek için atatürk gençliğine yakışır biçimde ordaydık..böyle karalama kampanyalarını bırakın!!
 • tugrul koprulu / 23 Ağustos 2007 21:22

  türkiye cumhuriyeti devleti

  ADD nin düzenlemiş olduğu afyon gençlik kampında bulunamadığım için öncelikle çok üzgünüm...ama bu gün bu siteleri ve bu yalan yanlış haberleri gördüğümde bu gün bile ne kadar doğru yolda olduğumuzu bize göstermektedir..MUSTAFA KEMAL e ve onun yolunda yürüyen gençliğe uzanan eller ve diller aslında yine sahipleri tarafından bize bırakılmadan koparılacaktır..tayyip gülen ve gül tarihin ilerleyen zamanlarında dini ticarete ve siyasete alet etmenin bedelini ergeç ödeyeceklerdir..ya sahipleri amerika yada sömürdükleri temiz müslüman insanlar tarafından cezalarını göreceklerdir....tüm siteye yorum yazan arkadaşlarıma saygılar sunarım...
 • ekim elçin soytürk / 21 Ağustos 2007 11:13

  düzmecesiniz.!

  ben afyon kamp momitesindeyim ve bu haberler amacı belli, külliyen yalan haberler.!,
  ne istersiniz biz gençlerden anlaşılmaz.! Size rağmen sürdüreceğiz mücadelemizi.. Sözde değil ÖZDE ZTZTÜRKÇÜLÜK ANLAYIŞIMIZI YARGILAYACAK KESİMLER BELLİDİR.! herkes haddini bilsin.!!!!! O diller uzandığıu yeri iyi bilsin.
 • MAREŞAL / 21 Ağustos 2007 10:51

  HABERİ KINIYORUM

  ADD GİBİ BİR KURUM BU KADAR AĞIR BİR ŞEKİLDE KARALANAMAZ ALLAH KIZI VE ERKEĞİ BİRBİRİNE EŞ OLSUN DİYE YARATMIŞ TABİKİ KIZ VE ERKEK YAN YANA OLACAK BURDA TEK KIZILACAK TARAF İÇKİ KONUSUDUR Kİ BENCE BU HABER YALANDIR ÇÜNKÜ ADD İÇKİ İÇİRMEZ

  KIZ VE ERKEK EŞİTTİR KIZLAR İNSAN DIŞI BİR YARATIKMIDA ERKEKLERDEN AYRI DOLAŞACAK? BIRAKIN BİR İRTİCAİ GERİCİLİĞİ

  KADINLARI EVE KAPATAN BAŞI ZATEN SAÇLA KAPALI KADINLARI BİDE ÜSTÜNE PEÇEYLE KAPATTIRIP KADINI 2. PLANLA AŞAĞILAYANLAR BAKIN GÖRÜN ÖBÜR TARAFTA NASIL PİŞECEKSİNİZ
 • MERT KABADAYI / 21 Ağustos 2007 00:53

  TEPKİ!

  23-26 Ağustos tarihlerinde Afyon'da düzenleyeceğimiz Gençlik Çalışmasıyla ilgili yapmış olduğunuz asılsız,akıldan ve vicdan duygusundan uzak yorumlarınızla kendi ahlaki zaafiyetlerinizi gözler önüne serdiniz.
  Günün en sıcak ve gecenin en soğuk olduğu bir yerde tatilimizden ve işimizden fedakarlık ederek yapacağımız çalışma, Türk Ulusu'na ve Atatürkçü Düşünce'ye hizmet amacıyla yapılmaktadır.
  Öyle ki, Atalarımızın kanıyla sulanan ve bizce kutsal sayılan topraklar üzerinde ADD'li Gençler nasıl hareket edeceklerini çok iyi bilmektedirler.
  Sizler yaptığınız yorumlarla kendi yüreğinizin pisliğini bizlere bulaştırmaya çalışıyorsunuz. Taktığınız maskenin ardındaki çirkin yüz çok net görülüyor.
  Ancak,Atatürk'ün Gençliği bu iftira ve saldırılarla asla zayıf düşmeyecektir.
  Bizler,Atatürk'e ve Türk Ulusu'na layık olmaya devam edeceğiz.
  Sizleri kendi kirliliğinizle baş başa bırakıyoruz.
  ÇEŞME ADD GENÇLİK KOLLARI GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI
 • kemal saygın / 21 Ağustos 2007 00:51

  İftira edenleri kınıyorum

  Ya koskoca internet sitesinin haberine bakın..KIZLI ERKEKli derken neyi kasteriyorsunuz aklınız öyle şeylere iyi çalışıyor heralde sizin.O kampı insanların gözünde kötü yerlere çekmeye çalışıyorsunuz ama insanlar sizin nasıl iftira ettiginizi nasıl yanlı yayın yaptıgınızı anlıyor..kızlarımız bizim kardeşlerimizdir onlara çok deger veriyoruz ve en ufak bir kötü durumda onları gözümüzden daha çok koruyacagız....O anlayışsız adına habercilik demek bile içimden gelmiyor habercilik anlayışını kınıoyurm...lanet olsun bee
 • azra devrim / 15 Ağustos 2007 11:25

  sözde değil özde atatürkçülük

  ne acı verici bir durum.Atatürk gençliği olarak,cumhuriyet mitiglerinde kullanıldık,şimdide kır gezisi adı altında ne idüğü belirsiz bir toplantıya götürüyorlar.yemezler,biz o tuzağa bir kere düştük bir daha düşmeyiz. KIZLAR koyun olmadığınızı ,otlamaya gitmeyeceğinizi ispatlayın.TUZAĞA DÜŞMEYİn!!!!!!!!!!
 • SEZAİ YILDIZ / 13 Ağustos 2007 23:04

  NİYE Kİ?

  Rezalet diye yorumlamak ne kadar ayıp!Sizlerin Uykuda olması gereken çocuklarınız nasıl İLAHİ dinliyorsa,onların çocukları da kızlı-erkekli yaşam biçimini içselleştirmişler!
  Çağdışı kalmışsınız anam!İZM'ler öğretisinin gereğini yerine bihakkın getiriyorlar!Sizin müslümanlarınızda acaba öyleler mi?Yoksa,BAYRAMDANNNNNNN,BAYRAMAMILARRRR.
 • Aydan aslı / 13 Ağustos 2007 14:33

  YAŞASIN KEMALİZM

  insanları bu şekilde kesin kanıtlanmadan karalamak açıkca zina ile suçlamak yice dinimizde de günahtır.Kutsal kitabımızda da iftira ve dedikodu en büyük fitnelerden sayılmıştır.Ama söyleyin yazın böyle yapıldıkça Atatürk sevgisi daha da artar içimiz de YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE YAŞASIN ATATÜRKÇÜ KEMALİST GENÇLİK...
 • AKIN TÜRK / 13 Ağustos 2007 13:52

  REZALET

  REZALET TAM ANLAMIYLA REZALET VE DE VAHŞET. ZATEN ERGUYGUR PAŞADAN NE BEKLENİR Kİ? BİR DE ATATÜRKÇÜ OLACAKMIŞ. HADİ ORDAN. SEN KİM? ATATÜRKÇÜLÜK KİM? ATATÜRKÜ BİLE KENDİ ÇIKAR VE EMLLERİNİZE ALET EDİYORSUNUZ. SİZİN KİME NEYE HİZMET ETTİĞİNİZ BELLİ TASMAMEN SİYONİZME. MANEVİ ÇÖKÜNTÜYLE BAŞLAYACAKSINIZ. ÇÜNKÜ SİYONİZM NE DİYOR? " ÖNCE BU TÜRKLERİN MANVİYATINI YOK EDECEKSİNİZ SONRA KENDİLERİ ZATEN YOK OLURLAR BAKIN BUNLARDA İMAN VE MANEVİYAT OLDUĞU SÜRECE BUNLARI YOK EDEMEYİZ. ÇÜNKÜ İŞTE ÇANAKKALE, İŞTE MİLLİ MÜCADELE GÖRDÜKKİ İMAN VE MANEVİYAOLDUĞU SÜRECE BUNLARI YENEMİYORUZ "DİYOR. KİM? SİYONİZM. İŞTE BUNLARDA ONLARA UŞAKLIK EDİYOLAR. UYANIN EY MİLLET. AKLINIZI BAŞINA ALIN. SİZLER KİMİN TORUNUSUNUZ. SEYİT ONBAŞILARIN, YAHYA ÇAVUŞLARIN, NENE HATUNLARIN UYANIN UYANIN..
 • abdullah / 13 Ağustos 2007 13:37

  şeker olmaz

  Başka birşey beklemek yalnış olur zaten ,bu nu haber yapmaya bile gerek yok ,her kes biliyor